مجموعه کامل 17 جلد تاریخ طبری

نام محصول: مجموعه کامل 17 جلد تاریخ طبری

قیمت: 7,000 تومان


تعداد بازدید از این محصول: 112


ID محصول :356
ID فروشنده :31080008


مجموعه كامل 17 جلد تاریخ طبری در یک عدد سی دی
مجموعه کامل 17 جلد تاریخ طبری
مجموعه کامل 17 جلد تاریخ طبری
مجموعه کامل تاریخ طبری یا تاریخ الرسل و الملوک اثر محمدبن جریر طبری در یک CD
به صورت فایل پی دی اف
تاریخ طبری. تاریخی عمومی (از آغاز آفرینش تا 302) به زبان عربی تألیف ابوجعفر محمدبن جریر طبری(متوفی 310). نام اصلی کتاب "تاریخ الامم و الرسل و الملوک" است اما به تاریخ طبری مشهور شده است. این کتاب به سبب تفصیل قدمت و روش خاص مؤلف، اثری منحصر به فرد و معتبر است.
تاریخ دقیق آغاز تألیف آن معلوم نیست ولی مسلم است که طبری پس از نوشتن "جامع البیان فی تفسیر القرآن" به تألیف آن پرداخته است. وی تفسیر خود را از 283 تا 290 بر شاگردانش املا می‌کرده و سپس اجازه روایت تاریخ خود را تا حوادث 294 یعنی تا پیش از روی کار آمدن مقتدر عباسی به شاگردانش داده است. به نوشته "یاقوت حموی" متوفی در قرن هفتم تألیف تاریخ طبری در 303 به پایان رسیده است.
"تاریخ طبری" از دو بخش تاریخ جهان و تاریخ اسلام تشکیل می‌شود. قسمت اعظم این اثر یعنی بخش تاریخ اسلام آن به ترتیب سال‌شمار هجری و منحصر به رویدادهای سیاسی و شرح جنگ‌هاست. بخش تاریخ جهان ترتیب سال‌شمار ندارد و ترتیب آن موضوعی است اگر چه در تنظیم مطالب تقدم زمانی حفظ شده است. طبری گفته است که هدفش در این کتاب ذکر تاریخ شاهان از عاصی و مطیع و تاریخ پیامبران است و در این خصوص تا جائی که در علم داشته است زمان را به شب و روز تعیین نموده است. و درست به همین سبب کتابش را با بحث درباره زمان و ماهیت و مقدار آن از ابتدای خلق آدم آغاز نموده و در این خصوص بعد از نقل گزارش‌های مفصل از راویان اخبار به عقاید ادیان و امت‌های گوناگون از جمله آرای زردشتیان استناد کرده است. طبری مسلما اولین کـسی نبوده که وقایع‌نگاری را بر اساس سالشمار تنظیم کرده اما می‌توان گفت که این روش را به کمال رسانده است.


روش خرید: برای خرید این محصول، پس از کلیک روی دکمه زیر و تکمیل فرم خرید، سفارش خود را در محل دلخواهتان تحویل گرفته، سپس وجه کالا و خدمات را به مامور پست بپردازید. برای مشاهده فرم خرید، روی دکمه زیر کلیک کنید.


مجموعه کامل 17 جلد تاریخ طبری

نوشته شده در تاریخ سه شنبه 1 شهریور 1390    | توسط: خرید سی دی ,dvd,cd,vcd فروش پستی خرید اینترنتی    |    |
نظرات()